Witamy!

Swoją działalnością chcemy stworzyć na rynku materiałów wykończeniowych więcej możliwości zakupu dobrej jakości produktów na jak najbardziej dogodnych warunkach poprzez oferowanie większej wartości do większej liczby klientów w większej liczbie miejsc.

Sierpień 2019 Listopad 2018 Maj 2018 Luty 2018 Grudzień 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2015

Polecamy:

Jakie zawiasy meblowe wybrać

2017-09-07 | Marek Kowal

frazy kluczowe: zawiasy, meble, akcesoria, okucia, wnętrze

Jeżeli chodzi o zawiasy meblowe, to na naszym rynku jest bardzo wiele firm, które je oferuje przez co wybranie tych najlepszych może być dość kłopotliwym zadaniem. Porządne zawiasy do mebli powinny zapewniać zarówno bezpieczne jak i komfortowe korzystanie z mebli.
Zawiasy meblowe odgrywają szczególną rolę zwłaszcza w przypadku frontów o bardzo dużych wymiarach i sporej wadze. Na półkach sklepowych mamy na szczęście bardzo szeroki asortyment, dzięki czemu można zawsze dopasować odpowiednie zawiasy praktycznie do każdego rodzaju mebli. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto rozglądać się na markowymi produktami renomowanych firm, które oferują produkty z najwyższej światowej półki np. https://www.hafele.pl
Solidne i oryginalne zawiasy do mebli gwarantują komfort ruchu, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby kupić naprawdę porządne zawiasy zwłaszcza, że będą nam służyć przez wiele długich lat. Wybierając zawiasy w pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie określić rodzaj materiału z jakiego będą wykonane meble oraz oczywiście samą grubość drzwi. 
W chwili obecnej możemy wyróżnić zawiasy przeznaczone do drewnianych drzwi, które wykonane są z płyty wiórowej, z ramką drewnianą, z ramką aluminiową, albo drzwi szklane. Pamiętać należy również i o tym że zawiasy do drzwi różnią się między sobą również kątem otwarcia. Bardzo ważnym kryterium podziału zawiasów jest także rodzaj położenia naszych drzwi. Tutaj możemy wyróżnić na przykład zawiasy nakładane, które pasują do drzwi w których szafki położone są zawsze zewnątrz korpusu danego mebla, a na bokach mamy pozostawione wolne miejsce, które jest niezbędne do prawidłowego otwierania się drzwi. 
Na półkach sklepowych można spotkać również zawiasy do drzwi bliźniaczych, wpuszczonych, składanych oraz do szafki narożnej, które stosuje się przeważnie dwa zupełnie inne zawiasy (jeden zawias uzupełniający i jeden o kącie otwierania wynoszącym 175°). W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się również nowoczesne zawiasy o zerowym uskoku.

'

W obiektywie
zawiasy
meble
akcesoria
okucia
wnętrze

Warto zobaczyć: