Witamy!

Swoją działalnością chcemy stworzyć na rynku materiałów wykończeniowych więcej możliwości zakupu dobrej jakości produktów na jak najbardziej dogodnych warunkach poprzez oferowanie większej wartości do większej liczby klientów w większej liczbie miejsc.

Sierpień 2019 Listopad 2018 Maj 2018 Luty 2018 Grudzień 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2015

Polecamy:

Nowoczesny dom

2017-07-03 | Marek Kowal

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz, tynki, ocieplenia

Utrata ciepła z lokali wiąże się z wyższymi kosztami ponoszonymi za ogrzewanie. Aby tego uniknąć stosuje się wiele nowoczesnych rozwiązań jak np. wymiana okien na trójszybowe, szczelne drzwi czy okładanie elewacji płytami termoizolacyjnymi. Systemy dociepleń to nie tylko zapobieganie utraty ciepła ale również ochrona ścian przed czynnikami zewnętrznymi. Warstwa izolatora wpływa na przedłużenie żywotności tynków, a także wpływa na estetykę otoczenia za pomocą różnorodnych materiałów, których struktury i kolory można łączyć w dowolne kombinacje.

Dobrym i nowoczesnym sposobem na wykończenie ścian są tynki dekoracyjne oraz mozaikowe. Na rynku krajowym i zagranicznym jest ogromny wybór tych materiałów. Tynki takie są trwałe, bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne a przede wszystkim nie absorbują wilgoci. Ich efekt dekoracyjny zależy od rodzaju i techniki ich zastosowania. 

Rozróżnia się następujące rodzaje tynków dekoracyjnych:
Tynk zacierany – zaciera się go packą, tworząc delikatnie fakturowaną powierzchnięTynk strukturalny – wzory odciska się lub żłobi w świeżo ułożonym tynku za pomocą packi, pędzla, wałka, szpachelki, szczotki.

Tynk ciągniony – ma ziarnisty wypełniacz który ciągnięty packą układa się w fantazyjne wzory,
Tynk mozaikowy (kamyczkowy np http://becco.eu/produkty/produkt-1/tynk-mozaikowy ) – zawiera wypełniacze z minerałów,Tynk japoński – składa się ze strzępków bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych i celulozowych, miki, minerałów. Kupuje się go w postaci suchych mieszanek, do których dodaje się pigmenty koloryzujące i wodę.


Stiuk – jest wykonany z zaprawy gipsowej, wapiennej lub wapienno-gipsowej z dodatkiem pyłu marmurowego bądź drobnoziarnistego piasku. 
Na powierzchnię można kłaść tynk bezbarwny, a następnie go pomalować po wyschnięciu. Można również kupić tynk strukturalny zabarwiony fabrycznie lub, samodzielnie zabarwić przed nałożeniem.

Inną odmianą tynku jest tynk mozaikowy. Prezentuje się lepiej od tradycyjnego. Może być grubo lub drobnoziarnisty. Wytwarzany jest w wielu kolorach, ale też może być jednobarwny. Służy do ręcznego wykańczania ścian, a jego stosowanie nie wymaga dużego nakładu pracy.Największą niewątpliwą zaletą jest jego atrakcyjny wygląd i odporność. Tynki takie są bardzo odporne na uszkodzenia, nie pochłaniają wilgoci, można je zmywać wodą i na pewno nie zmienią wyglądu przez długie lata.

'

W obiektywie
dom
ogród
dekoracja wnętrz
tynki
ocieplenia

Warto zobaczyć: