Witamy!

Swoją działalnością chcemy stworzyć na rynku materiałów wykończeniowych więcej możliwości zakupu dobrej jakości produktów na jak najbardziej dogodnych warunkach poprzez oferowanie większej wartości do większej liczby klientów w większej liczbie miejsc.

Maj 2018 Luty 2018 Grudzień 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017

Polecamy:

Ważne zalety drewnianej podłogi

2017-07-28 | Marek Kowal

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz

Istotnym i bardzo ważnym elementem w każdym mieszkaniu jest podłoga. Decydując się na podłogi drewniane Choma i wybierając materiał do jej wykonania należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Podłoga jest najbardziej pracującą częścią pomieszczenia, działają na nią również różne chemiczne i fizyczne czynniki, musi więc odznaczać się odpowiednią wytrzymałością. Warto również wziąć pod uwagę walory estetyczne drewna, odporność na zawilgocenia, ścieranie, antypoślizgowość, izolacyjność. Takie wymagania na pewno będą spełnione przy zastosowaniu różnych rodzajów litego drewna, które będzie użyte do ułożenia podłóg w różnych pomieszczeniach w zależności od ich charakteru i używalności.

Podłogi drewniane w naszych domach wykonywane są przeważnie z krajowych gatunków drewna sosnowego i modrzewiowego lub bardzie twardego dębowego, jesionowego, bukowego. Wszystkie te gatunki stosowane od wieków są dokładnie znane i dla wielu stają się zbyt monotonne, dlatego coraz częściej stosuje się drewna egzotyczne z różnych zakątków kuli ziemskiej, które wydają się o wiele ciekawsze, jednak w użytkowaniu mogą sprawić rożne niespodzianki, jeśli się nie wie jak z nimi obchodzić. Pomiędzy drewnem krajowym a egzotycznym jest kulka ważnych różnic - drewno z drzew egzotycznych nie posiada słoi, ma intensywniejszy kolor, naturalną impregnację, odchylone włókna. Podłoga z takiego drewna będzie z pewnością wyglądać o wiele efektowniej lecz wymagać będzie odpowiedniej znajomości przy doborze drewna, ułożeniu i późniejszej używalności.

'

W obiektywie
dom
ogród
dekoracja wnętrz

Warto zobaczyć: